کفی طبی

کفی طبی

کفی طبی اصولی چیست؟

کفی طبی سفارشی ساخت یک راه حل شخصی و مناسب برای افرادی با مشکلات خاص و ناراحتی هستند. این کفی‌ها برای حمایت پا،راستای مناسب و کاهش درد با هدف برطرف کردن نیازهای هر پا طراحی می شوند.
برای ساخت این کفی‌ها متخصصین ارتوز و پروتز پای شما را اسکن کرده، معاینات بالینی و ارزیابی میکنند و همچنین ساختار پای شما، نحوه راه رفتن، و یا هر مسئله یا شرایط خاصی مثل صافی کف پا، قوس بلند، پلانتار فاشیاتیس یا خارپاشنه و یا … را در طراحی کفی شما در نظرمیگیرند.

تفاوت کفی‌های سفارشی و کفی‌های آماده:

یک کفی سفارشی و یک کفی آماده از چند جنبه باهم تفاوت دارند:
1-شخصی سازی: کفی‌های سفارشی براساس معاینات و اسکن پا که توسط متخصص ارتوز و پروتز انجام میشود ساخته میشود و همچنین اندازه پاها هم توسط متخصصین اندازه‌گیری میشود و به صورت اختصاصی براساس ساختار پا، مشکلات و شکل پای فرد ساخته میشود ولی کفی‌های آماده فقط براساس اندازه پاها و بدون در نظر گرفتن تفاوت‌های فردی به صورت انبوه تولید میشود.
‌2-تناسب و راحتی: کفی‌های سفارشی طوری طراحی میشوند که به طور کامل با پاهای شما مطابق باشند و تناسب دقیق و راحتی‌ را به افراد بدهند. آنها برای رفع مشکلات خاص پای شما وتوزیع یکنواخت فشار و کاهش درد و ناراحتی ساخته میشوند ولی کفی‌های آماده ممکن است اصلا مناسب پای شما نباشند که در نتیجه منجر به ناراحتی احتمالی یا حمایت ناکافی باشد.
3- حمایت واصلاح: کفی های سفارشی براساس هدف معاینه کننده برای فرد به دو صورت اصلاحی و حمایتی ساخته میشود ولی کفی‌های آماده فقط درجات ضعیفی از حمایت را میتوانند ایفا کنند.

4-مواد و ساخت:کفی‌های سفارشی معمولا از مواد با کیفیت بالاتر مثل فوم‌های EVA، فوم‌های حافظه‌دار و پلاستیک‌های نیمه سخت ساخته میشوند.این مواد احساس نرمی،ضربه‌گیری ودوام بالاتری نسبت به کفی‌های آماده دارند. کفی‌های سفارشی نیز تحت فرایند ساخت دقیق قرار میگیرند تا نیازهای خاص پای شمارا برآورده کند.
5-هزینه: کفی‌های سفارشی نسبت به کفی‌های آماده قیمت بالاتری دارند چون شامل یک ارزیابی کامل، اندازه‌گیری، طراحی و فرایند تولید شخصی سازی شده برای پای شما هستند ولی کفی‌های آماده به دلیل تولید انبوه وهزینه تمام شده کمتر با قیمت پایین‌‌تری در دسترس هستند.

به طورکلی ممکن است کفی‌های آماده سطحی از حمایت را فراهم کنند یا به فرد احساس راحتی بدهند ولی ممکن است به اندازه کافی مشکلات پا را برطرف نکنند. پس اگر مشکلات خاصی در پای خود دارید یا دچار درد مزمنی هستید، توصیه می شود که با متخصصین مجموعه ما مشورت کنید تا مناسب ترین راه حل را برای شما ارائه دهند.

کفی طبی سفارشی در کلینیک سلامت پا

آماده‌سازی یک کفی سفارشی در مجموعه کلینیک سلامت پا به شکل زیر است:
1-ارزیابی: متخصصین مجموعه با استفاده از بروزترین دستگاه‌های اسکن به طور کامل پای شما مورد ارزیابی و بررسی قرار میدهند و همچنین یک معاینه بالینی کامل برروی پای شما، نحوه راه رفتن شما انجام میدهند و همچنین از شما میخواهند که شما ناراحتی‌ها و مشکلات خود را بازگو کنید. همچنین ممکن است سابقه پزشکی شمارا بررسی کنند یا در صورت لزوم تصویربرداری اضافی انجام دهید.
2-اندازه‌گیری:در این مجموعه اندازه‌گیری توسط متخصصین ارتوزو پروتز، بر حسب نیاز بیمار و تشخیص متخصص توسط اسکن 3بعدی یا قالبگیری یا اندازه زدن عادی پای هر فرد انجام میشود. این روش‌های اندازه‌گیری شکل، خطوط و راستای دقیق پای شمارا در اختیار متخصصین میگذارد.
3-طراحی: متخصصین مجموعه ما براساس ارزیابی و اندازه‌گیری که از پای شما میکنند شروع به طراحی یک کفی اختصاصی برای پای شما میکنند. براساس شرایط پای شما از جمله صافی کف پا،گودی زیاد کف پا و یا زاویه‌های ایجاد شده در مچ پا طراحی میشوند.
4-ساخت:بعد از انجام طراحی توسط متخصصین فایل طراحی شده به مرکز ساخت کفی‌های سفارشی فرستاده میشود. کفی‌های معمولا از جنس فوم‌های EVA، فوم‌های حافظه‌دار و یا از پلاستیک‌های نیمه سخت ساخته میشوند. پروسه ساخت کفی شامل برش‌ و شکل دادن مواد با هدف منطبق شدن با طراحی انجام شده می باشد.
5-تمرین و تحویل کفی:بعد از اینکه کفی سفارشی برای شما آماده شد،یک جلسه انجام تمرینات و فیت کردن کفی داخل کفش شما توسط متخصصین مجموعه انجام میشود. مجموعه ما مطمئن خواهد شد که کفی به صورت دقیق داخل کفش شما قرار گرفته و عملکرد مورد انتظار مارا در جهت حمایت و راحتی شما فراهم آورده است.
کلام آخر:کفی‌های سفارشی ساخته شده توسط مجموعه ما سبب بهبود راستای پای، کاهش درد و ناراحتی، ایجاد حمایت و استقامت، بهبود عملکرد روزانه و ورزشی و جلوگیری از ایجاد عارضه‌های بیشتر در آینده میشود.
شما برای راهنمایی بیشتر درخصوص پای خود می توانید با متخصصین مجموعه ما در ارتباط باشید.

 

مقالات

پا پرانتزی چیست؟
اسکن پا
amirrelativity@gmail.com

پا پرانتزی چیست؟

انحنای غیرطبیعی پاها به سمت بیرون، مشکلی شایع به نام پاهای پرانتزی یا ژنو واروم است که می‌تواند در برخی افراد، به ویژه کودکان، موجب ناراحتی و حتی آزار شود.

ادامه مطلب »
روش های درمان خار پاشنه
اسکن پا
amirrelativity@gmail.com

درمان خار پاشنه

خار پاشنه زمانی ایجاد می‌شود که تجمع قابل توجهی از کلسیم در پاشنه پا رخ دهد. این عارضه باعث درد شدید در هنگام راه رفتن و فشار آوردن به پاشنه

ادامه مطلب »

برای مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید.

Contact Form Demo
پیمایش به بالا